pátek 30. října 2009

S chutí od/do toho... aneb rychlé shrnutí

Zrovna jsem dnes v práci přemýšlel nad hrou a napadlo mě, že bych vás mohl připravit na to, co vás v této hře čeká. Pořád jsem o hře mluvil celkem v dobrém, tak teď trochu kritiky. Příběh vycucaný z prstu bez předem připraveného kompletního scénaře. Stejně jako Broken Hearts, které taky nemělo scénář, je to další pokusný králík s lepšími systémy. Questové posouvání příběhem není zcela běžná věc a jak dopadla, to ať si každý přebere, pokud se k tomu vůbec dostane. Hra obsahuje neobvyklý souboják, který některé z vás přestane bavit po pár minutách a to i přes to, že je k odemknutí řada equipu a pomocných dovedností, které lze rozvíjet. Vizuální zpracování a hudební doprovod je lepší stránka, ale... Ale většina grafiky jsou snes ripy, ve hře je jen cca. 5 % grafiky originální, a některá přímo tvořená pro RM komunitu ( děkuju za ně autorce s přezídvkou Roco, která si vysloužila místo v creditech za pěkné facesety ) . Hudební doprovod není vytvořený speciálně pro hru, jen je pár skladeb zremixovaných nebo poupravených. Jejich zdroj je ovšem anime a j-RPG, což na originalitě nepřinese. Někdo by si u toho možná pochrochtal, někdo jiný to hned smázne.

A jdeme dál, opustím od kritiky a pokusím se to shrnout. K finálnímu bossovi jsem se dostal na lvl 35 ( 125 je hranice ) za 10 hodin herní doby, když jsem neplnil nic, co jsem nemusel a téměř se základním equipem, což byl můj konec, boss mě samozřejmě rozcupoval. Hra má ohromné množství postraních lokací, kde se nachází relikvie a věci, které vám průběh hraní usnadní. Rovněž ve hře můžete narazit na velkou škálu bossů, se kterými vůbec nemusíte bojovat. Rozsáhlost lokací 2x překračuje hranice stereotypu Broken Hearts, při čemž přes 1/2 z nich nemusíte vůbec navštívit, aby jste se zdárně dostali k finálnímu lotrovi. Sečteno a podtrženo. Je to hra, která nabízí rozsáhlý, interaktivní svět k prozkoumání. Neobvyklý soubojový systém, který vyžaduje chvilku na osvojení. 48 kousků equipu, při čemž některé kousky equipu propujčují pomocné dovednosti. Cirka 20 relikvií, které jsou něco jako permanentní equip, pomocná dovednost, apod. Přes 50 druhů věcí včetně klíčových. Dál obsahuje několik metod jak ve hře vydělávat peníze a věci. Tajné side-qeusty a minihry, které ani nejsou evidovány v questovém menu. 42 klasických questů, které jsou hlavní náplní hry, při čemž je řada z nich nepovinná. 80 monster včetně vzácných monster a postranní nebo tajné bosse. Originální příběh, který se dával dohromady průběžně a nikdy neexistoval dopředu. Ani já sám jsem nevěděl, jak hra bude pokračovat a to už v její polovině. Stejným způsobem jsem tvořil Broken Hearts. To vše je pokus s názvem Forbidden Saga. Pokud se vám hra zkrátka nebude líbit, udělejte si radost a místo hraní si kupte plyšového Kona.

1 komentář:

  1. jó, konečně jsem si toto přečetl, i když jsem se k toum moc neodvažoval (kvůli délce), a podle mě to bude skvělá hra (slabá slova), tyhle informace mě vůbec neodradily od jejího zahrání si a určitě to bude skvělý zážitek jako z hraní BH - vlastně už čekám lepší, takže hurá do betatestingu, tedy po dlouhém čekání na stáhnutí, bohužel...

    OdpovědětVymazat